HAKKIMIZDA

Alanında Uzman olan; Dr. Oya Tekin Balık'dan oluşan kadromuz ile 05.07.2013 tarihinde açılışı tamamlanan Alpha Veteriner Kliniği olarak yapacağımız çalışmaların temelini hem teknolojiden hem de laboratuvar hizmetlerinden yararlanarak oluşturmuş bulunmaktayız.

Hizmetlerimiz arasında; öncelikle Antalya ili genelinde hayvan hastalık teşhis laboratuvarının bulunmaması eksikliğini Alpha Veteriner Kliniği olarak ortadan kaldırmayı hedeflemekteyiz. Bu hizmetlerimiz hem pet hem de kanatlı, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarımız için geçerlidir. Laboratuvarımızda verilen hizmetler detaylı olarak ilgili bölümde bulunmaktadır. Unutulmaması gereken en önemli nokta, bir hayvan sağlığı teşhis laboratuvarı ile koordine çalışmak doğru teşhis ve tedavinin yanı sıra veteriner hekimlerinde prestijini arttırmaktadır. Bu bağlamda tüm bakteriyel ve mantar infeksiyonlarının teşhisini gerçekleştirmekteyiz.

Genel muayene ve check-up işlemleri ise muayenehane salonumuzda yapılırken, hasta hayvanların kan biyokimyasının araştırılması, gerekli materyallerin alınarak laboratuvar araştırmalarının yapılması, sonuca ulaşma ve tedavide en önemli nokta olan antibiyogram testleri ile tedavi programları oluşturulmaktadır. Aşılamalar ve antiparaziter tedaviler ile hayvan sağlığının korunması ve iyileştirilmesi yapılmaktadır. Ortopedik ve Cerrahi tüm operasyon girişimleri CR Dijital Röntgeninden faydalanılarak hasta sahibi ile beraberlik içerisinde incelenebilirken, Ameliyathanemizin hijyenik ortamında steril olarak sağlanmaktadır. Doğum ve Jinekolojik operasyonlarımız Ultrason uygulamaları ile doğru teşhis konularak tümör, sezaryen ve kısırlaştırma girişimlerinin uygulama alanı bulunmaktadır. Preoperatif ve Postoperatif Bakım Odalarımızda hijyenik koşullar altında pet hayvanlarımız sağlıklı koşullarda gözetim altında tutulmaktadır. Pet Kuaför hizmetimiz, özellikle yaz aylarında tüylerin kısaltılması amaçlı tıraş işlemlerini, tırnak kesimini, kulak içi bakımını ve banyoyu içermektedir. Yapılacak olan tüm bu uygulamalar ile Antalya’da tam donanımlı olarak bizim uzmanlığımızı içeren doğru uygulamalara yönelmek ve tedavi yapmak Alpha Veteriner Kliniğinin en önemli hedefidir. Siz hayvanlarınız ile sadece Sevginizi paylaşın, gerisini Bize bırakın.